Wydanie specjalne Pociągu – WKC


Wielkie rzeczy działy się w minioną sobotę w Częstochowie. Nasze comiesięczne spotkanie było szczególne ze względu na jego uczestników. Pociąg do nieba to inicjatywa ewangelizacyjna skierowana przede wszystkim do ludzi młodych, którzy ciągle jeszcze szukają swojej życiowej drogi. Tym razem w naszym spotkaniu wzięli udział nieco starsi od nas animatorzy WKC, którzy w tym czasie odbywali swoje dni skupienia w Domu Św. Kaspra.

 

Nasze przygotowania rozpoczęliśmy o godz. 15:00 spotkaniem wszystkich uczestników w auli domu. Następnie podzieliliśmy się na grupy, z których każda otrzymała określone zadanie. Praca w grupach przyniosła wiele inicjatyw, których owoców mogliśmy doświadczyć w drodze na dworzec i podczas spotkania w kaplicy.

Widocznym i niezwykle reprezentatywnym efektem naszej pracy była sieć pełna rybo-zaproszeń, z którą przemaszerowaliśmy przez centrum Częstochowy, budząc nie małe zainteresowanie przechodniów. Po drodze na dworzec rozdawaliśmy nasze świeżo wyjęte z sieci zaproszenia zachęcając przechodniów do przyłączenia się do nas. Z pieśnią na ustach przekroczyliśmy progi dworca PKP i udaliśmy się do kaplicy. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od adoracji Najświętszego Sakramentu, którą poprowadziła mocna duchem grupa modlitewna. Momentem najważniejszym naszego spotkania była oczywiście Msza Święta. Wciągu dnia rozmyślaliśmy nad słowami Jezusa „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Dlatego podczas Mszy Świetej w szczególny sposób prosiliśmy Pana o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i świeckie. Tej nocy nastapiło jeszcze jedno ważne wydarzenie – do Wspólnoty Krwi Chrystusa wstąpiła siostra Małgorzata. Po zakończeniu spotkania wszyscy zmęczeni ale zadowoleni ze spędzonego wspólnie czasu wróciliśmy do „bazy” po raz drugi budząc zainteresowanie bawiących się na Alejach ludzi. Nie obyło się oczywiście bez podsumowującego spotkania przy herbatce, podczas którego wymieniliśmy się naszymi spostrzeżeniami i odczuciami. Miejmy nadzieję, że przyniesie to błogosławione owoce.

To niezwykłe spotkanie było ostatnim w tym roku szkolnym. Następny pociąg do nieba odjedzie dopiero we wrześniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *