Czym jest Pociąg do Nieba?


Pociąg do Nieba jest to inicjatywa ludzi młodych skierowana do młodych, ale także wszystkich, którzy poszukują prawdy i chcą uczynić swoje życie pełniejszym, bogatszym, sensowniejszym.

Dlaczego na dworcu PKP, a nie np. w którymś z Kościołów, lub Domu Misyjnym?

Dworzec to neutralne miejsce, nie jest tak zamknięte, jak Kościół czy Dom Misyjny. A my chcemy dotrzeć do ludzi, którzy nie znają Boga na co dzień, nie przychodzą szczególnie chętnie do kościoła. Bardzo zależy nam właśnie na takich osobach: młodych, czasem „obolałych”, szukających sensu życia.

Dworzec przypomina nam też bardziej o codzienności; a właśnie do niej także chce przychodzić Jezus; bo On chce być zawsze z nami i przy nas, niezależnie od tego, kim jesteśmy i jaka jest historia naszego życia.

Stąd w październiku 2007 roku zrodził się pomysł by wyjść na ulice Częstochowy i zapraszać na spotkania dworcowe; by pokazać, że Jezus ciągle poszukuje człowieka i pragnie go odnaleźć; że też Ciebie chce zapalić radosnym entuzjazmem miłości i pokoju z braćmi i siostrami.

Dołącz do nas 

Jeśli czujesz, że to co robisz do tej pory, to za mało; jeśli masz niedosyt lub potrzebę podzielenia się swymi talentami i czasem bądź chcesz je odkryć i rozwinąć; jeśli chcesz dołączyć do ludzi, z którzy chcą dać się prowadzić Duchowi Świętemu, by doświadczyć Kościoła pierwszych chrześcijan; jeśli chciałbyś bądź chciałabyś się włączyć w organizację i przygotowanie naszych akcji zapraszam Cię na ulicę Mąkoszy 1 w Częstochowie do Domu Misyjnego św. Kaspra lub do napisania na adres: bratrewelka@tlen.pl; tam dowiesz się więcej na temat naszych spotkań i możliwości pomocy. Nie musisz być z Częstochowy, by brać udział w naszych spotkaniach; w naszej wspólnocie Odkupionych oraz pociągowych przyjaciół są osoby z różnych części Polski. Jeśli możesz pomóc nawet i aż przez swoją modlitwę, to napisz o tym do nas. Będziemy bardzo wdzięczni!